O NAS

Tak to się zaczęło...

Historia firmy liczy już prawie 100 lat. Zaczęło się od pradziadka Pawła. Był mechanikiem lotniczym, który po powrocie z wojny założył w Mikołowie warsztat samochodowo – motocyklowy. Wszystko szło w dobrą stronę, jednak w okresie powojennym temat motocykli na parę dobrych lat przycichł i powrócił dopiero w 1998 roku. W tym czasie warsztat samochodowy działał prężnie i rozwijał się. Jesteśmy czwartym pokoleniem kontynuującym rodzinną tradycję. Każdy kolejny „Ratka” wnosił do firmy coś nowego. Dziadek Karol na przykład był świetnym konstruktorem, nasz Tata wyspecjalizował się w automatycznych skrzyniach biegów. Spędził w tym celu rok w Stanach Zjednoczonych ucząc się fachu u źródła. Nasze początki to młodzieńcza pasja i zapał. To składane na podwórku nasze pierwsze motocykle i radość z ich uruchomienia. To w końcu wymarzone Kawasaki GPZ550 czy Honda XL500 z ułamanym tłokiem. Zieloni byliśmy, ale daliśmy radę. To były czasy! Potem były wyścigi i serwisowanie motocykla Marka Nygi. Wspólnymi siłami osiągnięte wicemistrzostwo Polski z Gedore Racing Team.

 

Na torze...

Na torze w Poznaniu byliśmy co chwilę. Tam poznaliśmy Marka i Pawła Szkopka, Badziaka, Kedziora no i Świderka. Ten to robi zdjęcia… Stres, adrenalina, radość i zapach spalin były naszą rzeczywistością. Potem przyszły czasy współpracy z BP Polska – organizatorem „Motocyklowej niedzieli”, w ramach której objechaliśmy z naszą hamownią całą Polskę. Zhamowaliśmy wówczas co najmniej 1500 motocykli w jeden sezon. Z ekipami wyścigowymi zjeździliśmy wszystkie najlepsze tory wyścigowe Europy w tym: Le Mans, Spa Francorchamps, Magny-Cours, Imola, Misano, Portimao, Oschersleben, Most, Brno. Wyścigi 24 godzinne dają wycisk. Pełna gotowość. Zmiana kola w 4,6 sekundy. Z jednych wyścigów przechodziliśmy w drugie. Było WSBK i obsługa teamu Szkopka (2004r.) Razem z Tomkiem Kędziorem zbudowaliśmy dla pierwszego Polaka w Mistrzostwach Świata Superbike silnik. Jednocześnie na miejscu rozwijaliśmy sklep i serwis. Pełny asortyment. Chodziło o to by każdy miał wybór, a zarazem był bezpieczny na drodze, nie to co my na początku.

 

Serwis...

Na dzień dzisiejszy serwisujemy wszystkie motocykle choć specjalizujemy się w takich markach jak: Honda, Yamaha, Kawasaki, Suzuki, BMW, Ducati, KTM i Triumph. Na bieżąco poszerzamy naszą wiedzę branżową. Szkolenia, spotkania i doświadczenie w realu. Całość tworzy obraz RATKA-MOTOCYKLE. Wykonujemy bieżące serwisy przed sezonem jak i grubsze roboty w tym remonty silników czy blokowanie motocykli na kategorię A2. Na bieżąco, na miejscu, wykonujemy, pomiary na hamowni, diagnostykę komputerową i pomiary geometrii ramy.

Salon i sklep internetowy...

Uzupełnieniem serwisu jest sklep, a sklepu serwis. W ten sposób jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom kompleksową obsługę. Jeśli przez przypadek czegoś nie mamy, to załatwimy. Z pewnością jednak mamy jeden z największych sklepów na śląsku! Co sobie zażyczysz. Wchodzisz i oczopląs. Kaski, kurtki, spodnie, kombinezony, rękawice, buty, ochraniacze, akcesoria m.in. nawigacje, systemy komunikacji. Najnowsze modele, szeroka kolorystyka. W zależności od budżetu i upodobań ubierzemy każdego. Marki do wyboru do koloru: Macna, Rev’it, Dainese, Shoei, Schuberth, AGV, Modeka, TCX, HJC, Held, FOX, Shima, Rukka, Seca, Rebelhorn, Ozone, Airoh, Garmin, Falco, TomTom, PMJ, S100. Do tego miła, kompetentna obsługa, która doradzi, podpowie, dopasuje i mamy to! A jak nie lubisz osobiście, albo nie umiesz się zdecydować na miejscu, to zawsze jest jeszcze sklep on-line!

Zdobytymi przez te wszystkie lata doświadczeniami dzielimy się z naszymi klientami każdego dnia. Mamy to we krwi i lubimy to co robimy, więc zapraszamy do udziału w naszej historii.

Oprócz serwisu posiadamy również salon z odzieżą i akcesoriami motocyklowymi oferujący szeroką gamę najlepszych światowych marek, spośród których nasi sprzedawcy pomogą dobrać nawet najbardziej wymagającym z was właściwy produkt.